Schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi w Dobrucie

Dane kontaktowe:
Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne w Gdyni

Filia Dobrut
Dobrut 20a
Tel. 48 618-41-87
Tel. kom.  723 566 100, pracownik socjalny: 516 432 227
e-mail: chsd-dobrut@wp.pl

Od dnia 15 lutego 2017 zostało uruchomione schronisko dla osób bezdomnych, mieszczące się w miejscowości Dobrut 20a, gmina Orońsko, powiat Szydłowiec. Powyższe schronisko świadczy następujące usługi:

  1. Pobyt osoby wymagającej doraźnego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu wraz z całodobową opieką opiekuna oraz trzema posiłkami, w tym jeden gorący + gorące napoje na życzenie.
  2. Pobyt osoby bezdomnej wymagającej zwiększonego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, z całodobową opieką opiekuna, z usługami opiekuńczymi, z trzema posiłkami dziennie, w tym jeden gorący + gorące napoje na życzenie. W przypadku konieczności zapewnienia opieki pielęgniarskiej, cena usługi powinna być uzgodniona indywidualnie z kierownikiem ośrodka. Cena będzie uzależniona od stanu zdrowia osoby kierowanej oraz zakresu usług.

Uwaga – schronisko nie spełnia roli Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz Domu Pomocy Społecznej. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość indywidualnego ustalenia pakietu usług i  ceny z kierownikiem placówki.

Schronisko mieści się w byłym budynku motelu. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Spełnia warunki sanepidu, ppoż. i warunki budowlane dla zapewnienia pobytu i wyżywienia dla ok. 50 osób. Budynek dysponuje 16 pokojami 2-6cioosobowymi z łazienkami. Jest wyposażony w profesjonalną kuchnię, przystosowaną do zbiorowego żywienia wraz z wymaganym zapleczem,  salę jadalną, salę telewizyjną. Schronisko jest usytuowane na dużej, utwardzonej i ogrodzonej działce, posiada zadaszony taras z wejściem do jadalni. Na terenie placówki znajdują się dodatkowo pomieszczenia garażowe i magazynowe.

Zapraszamy do współpracy ośrodki pomocy społecznej oraz indywidualne osoby, zainteresowane pobytem w naszej placówce.